Πολιτιστικές

Ανακοίνωση Αγιασμού για το σχολ. έτος 23-24

agiasmos 23 24

Ο Αγιασμός για το σχολικό έτος 2023-2024 στο Γυμνάσιο Προμάχων ,  θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 09:15 π.μ.  στον χώρο της αυλής του σχολείου με τους Εκπαιδευτικούς  και τους μαθητές.

Όσοι γονείς θέλουν, μπορούν  να παραβρεθούν στην τελετή του Αγιασμού. Αυτό θα μας γεμίσει χαρά και αισιοδοξία για μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά.

Στη συνέχεια ο ιερέας θα ευλογήσει τους εκπαιδευτικούς, τους μαθητές και τους γονείς και όλους τους χώρους της σχολικής μονάδας.

Μετά τον αγιασμό, οι μαθήτριες και οι μαθητές μας, θα παραλάβουν τα βιβλία τους για το νέο σχολικό έτος. Θα  και θα αποχωρήσουν, περίπου, στις  12:00 μ. μ.

Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει, στις 07.45 με 08.15 το πρωί, με τα μέσα μεταφοράς όπως γίνεται κατά την διάρκεια του σχολικού έτους, (Λεωφορεία του ΚΤΕΛ).

Η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει πάλι με τα μέσα μεταφοράς στις 12.00 μ.μ.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο χωρίς τσάντες. Τα βιβλία θα είναι, με επιμέλεια τοποθετημένα σε πλαστική σακκούλα.

Εκ μέρους του Συλλόγου καθηγητών

Γυμνασίου Προμάχων

η διευθύντρια του σχολείου

Χριστοπούλου Γιολάντα

Το ξεκίνημα μιας νέας σχολικής χρονιάς, η πρώτη μέρα φέρνει μαζί της

ένα πλήθος διαφορετικών συναισθημάτων?

για κάποιους αποτελεί μια βαρετή ρουτίνα…

pali sxoleio

για άλλους μια πραγματικότητα που δεν μπορούν εύκολα να αποδεχθούν!

arnisi paidiou

κάποιοι άλλοι πάλι το παίρνουν λίγο κατάκαρδα!!

pup teach cry

ενώ δε λείπουν και αυτοί που το διασκεδάζουν!!

xaroumenoi goneis

Επεξεργασία – Ανάρτηση: Εργαστήριο Πληροφορικής Γυμνασίου Προμάχων